NÁŠ POUTNÍK VE FATIMĚ

V letošním roce si celý svět připomíná 100.výročí Zjevení Panny Marie ve Fátimě. Skupina pěti poutníků z Čech, Moravy a Slovenska, motivována tímto velkým výročím vyrazila na pěší pouť z Gibraltaru do Fátimy k Naší Paní Růžencové a bude pokračovat ke svatému Jakubovi do Santiaga de Compostela. Za českou zemi přijal nabídnutou účast náš farník Zdeněk Veselý.

Pouť se uskutečňuje pod záštitou a s požehnáním Mons. Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského, dále s podporou Mons. Pavla Dokládala, představeného Fatimského apoštolátu a Českomoravského centra Fátima v Koclířově a dále ve spolupráci a s duchovním vedením poutníka Jana – Mons. Jana Peňáze, předsedy Matice velehradské a správce mariánského poutního místa ve Křtinách.

Posílám pozdrav z putování. Jdeme od kostela Panny Marie Matky Evropy na nejjižnějším výběžku Gibraltaru k Naší Panně Marii Růžencové ve Fatimě. Prošli jsme jižní část Španělska – Andalusii a vstoupili do Portugalska. Společně jsme se dohodli, že všechny modlitby a prosby, ale také námahu, útrapy a nejistotu prvního dne v Portugalsku věnujeme naší farnosti, všem farníkům i těm občanům, kteří dar víry nemají.

S pozdravem poutník Zdeněk Veselý.

Na jedné z fotek jsme u portugalského hraničního kamene.

Informace o celé pouti na www.poutnik-jan.cz

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>