Katolická církev není boháč, ale má jeho mentalitu

rozhovor s Romanem Češkou

„Katolická církev z restitucí žádné dobro neměla a nemá. Navíc se od svého prvotního poslání velmi vzdálila,“ říká v rozhovoru bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka, šestnáct měsíců hlavní ekonom Arcibiskupství pražského.

Bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka, který kromě pražské Vysoké školy ekonomické studoval teologii a působil jako hlavní ekonom pražské arcidiecéze, v rozhovoru mimo jiné říká: „Nikoho z představitelů katolické církve jsem neslyšel mluvit s autoritou proroka o stavu společnosti a směřování církve. Dle obrazu v médiích se proměnila v jednu velkou neziskovou organizaci, ze které se svátostný rozměr a vztah k Bohu vytrácí.“

Celý článek čtěte zde:

http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/katolicka-cirkev-neni-bohac-ale-ma-jeho-mentalitu.A200204_161639_pozice-tema_lube?

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Comments are closed.